IVANA ŠTEDUL
ŽIVOTOPIS:
Ivana Štedul je majka 5-ero djece, autorica BABYSTEPS programa poticanja ranog razvoja© koji se provodi na 11 lokacija i u 9 gradova u Hrvatskoj i vlasnica SenzoGYM-a. Rođena je 1986. u Zagrebu. Od najranije dobi privlačilo ju je pomaganje drugima pa je vodeći se time diplomirala na Specijalističnom diplomskom studiju fizioterapije (neurološki modul), a prije toga na dodiplomskom studiju radne terapije (bacc. tehrap. occupp.). 2009. godine dobila je priliku otići u Camphill commmunity of Ireland gdje sam pohađa edukaciju iz terapije lutkarstvom prema metodi Giselle Bittlestone. Ljubav je vraća u Karlovac, gdje nakon rođenja prvih dvoje neuroriznične djece, s njima počinje provoditi usmjerene senzo-motoričke vježbe i aktivnosti za poticanje razvoja. Kroz stvaranje svog specifičnog programa terapijskog rada s bebama i, zapravo, slučajnog razvoja brenda sasvim slučajno postaje mama poduzetnica te razvija BABYSTEPS© franšizu koja je sada prisutna na 11 lokacija diljem Hrvatske s tendencijom širenja na inozemstvo.
Sažetak ideje:
3 koraka kako biti uspješna mama poduzetnica
Poduzetništvo je samo po sebi izazovno. Majčinstvo je samo po sebi izazovno. Kad spojimo to dvoje zajedno često dobijemo ženu koja pokušavajući istodobno biti i mama i poduzetnica sama sebe dovodi do nezadovoljstva i disbalansa. U svom govoru pokušat ću rasvijetliti najveće prepreke s kojima se mame poduzetnice susreću i načine kako te prepreke uspješno preskočiti.
ĐURO KRIVOKUĆA
ŽIVOTOPIS:
Rođen je 1986 godine. Završio je srednju Trgovačku školu te je kratko vrijeme radio u Zagrebu, a onda je 2009. godine otišao u Dubrovnik i tamo se zaposlio u ugostiteljstvu kao pomoćni konobar. Kroz godine rada dolazi do napredovanja u karijeri te 2018. postaje direktor hrane i pića u luksuznom hotelu. Krajem 2019. se vraća u rodnu kuću u mjestu Utinja Vrelo te se zapošljavam u tvornici plastične ambalaže, sve do 2022. kada osniva vlastitu tvrtku. Ljubav prema prirodi pretače u posao otvara destileriju i proizvodi svoj džin. U svom poslu izrazito je uspješan te promovira i čini prepoznatljivom kako Vojnić tako i županiju kroz domaće nagrade (dvije zlatne medalje te titula šampiona u Zagrebu 2023.) i svjetske (srebro i bronca u kvaliteti na svjetskom ocjenjivanju u Londonu).
Sažetak ideje:
Od trnja do zlata
Kako od ideje do uspjeha bez podrške i bez financija? Koliko puno truda i odricanja treba da bi živjeli ono što volite? Što vaš brand govori o vama i koliko je nebitno gdje se nalazite da bi uspjeli u privatnom poslu?
TEA VIDOVIĆ DALIPI I HÜSEYIN SEMIH ADIGÜZEL
ŽIVOTOPISI:
Tea Vidović Dalipi je sociologinja, istraživačica migracija i kulturnih identiteta i redateljica-debitantica. Rođena je u Zagrebu 1986. godine. Školovala se u Zagrebu na Filozofskom fakultetu te u Erfurtu u Njemačkoj. Završava Mirovne studije u Zagrebu i započinje dugogodišnju suradnju s Centrom za mirovne studije gdje je razvijala programe vezane za azil i migracije. Aktivna je članica civilnog društva u Hrvatskoj gdje surađuje s brojim pojedincima, organizacijama i inicijativama čiji je fokus zaštita ljudskih prava i djelovanje u zajednici. U radu njeguje interdisciplinarnost i multiperspektivnost – zato kombinira metode i njeguje suradnju s drugima. Tako se i našla u dokumentarnom filmu kada je 2013. godine upisala Restartovu Školu dokumentarnog filma. Velika želja da svlada tehniku kojom će moći dijeliti svoje viđenje migracija i svijeta, pretvorila se u produkciju filma “Snajka: Dnevnik očekivanja”.
Hüseyin Semih Adigüzel rođen je u Turskoj, student na pravnom fakultetu u Zagrebu, zagovaratelj prava migranata i ljudska prava, glumac, autor, prevoditelj. Došao u Zagreb u 2017. godine, i od tada se aktivno bavi s temama vezano s migracijom, integracijom, ljudskim pravima te visokim obrazovanjem u RH. Razno vrsne aktivnosti uključuje: Od medijske nastupe, intervjue, snimanja dokumentaraca do pisanja članka, držanja govora i sudjelovanja u sastancima… Član je Savjetodavne skupine državljana trećih zemalja i osoba migrantskog porijekla Vladinog ureda za ljudska prava i prava manjina te član Koordinacije grada Zagreba za integraciju osoba kojima je odobrena međunarodna zaštita. Dobitnik je Priznanje “Krunoslav Sukić” 2022 za promicanje mirotvorstva, nenasilja i ljudskih prava.
Sažetak ideje:
Što s integracijom?
Što kad zbog različitih životnih okolnosti moraš napustiti prostor koji si dosad zvao svojim domom? Što kad se nađeš u prostoru koji te ne prepoznaje i koji te stalno upozorava na to kako se moraš uključiti, prilagoditi, asimilirati, približiti? Što je to integracija, interkulturalnost, asimilacija i koju ulogu kao članovi društva imamo u tom procesu? Što kada ti kao pojedincu u takvom položaju padnu ambicije i želje jer su naprosto birokratske okolnosti “nemoguće? Što znači učiti novi jezik? Što je rasizam i ksenofobija? Na ova pitanja nastojat ćemo dati odgovore kroz vlastite životne anegdote i iskustva.
KLAUDIJA GATARIĆ
ŽIVOTOPIS:
Rođena 3. siječnja 1989. godine u Novom Mestu u Sloveniji. Vatrogasnu školu u Zagrebu završila je 2017. godine, a zaposlila se u Javnoj vatrogasnoj postrojbi Karlovac 2019. godine. Vatrogastvo joj nije samo zanimanje, već ljubav pa je članica Dobrovoljnog vatrogasnog društva Jurovo i sudjeluje u svim njihovim aktivnostima. Također je vatrogasni sudac dugi niz godina, a najviše ju vesele natjecanja najmlađih. Predsjednica je Pikado kluba Đurđe gdje aktivno igra u svoje slobodno vrijeme. Uz sve navedene obveze redovito nađe vremena za putovanja jer voli istraživati nova mjesta i upoznavati nove ljude.
Sažetak ideje:
Djevojka pod vatrogasnom kacigom
Kako hobi može postati životni poziv? Kako to je biti prva operativna vatrogaskinja u javnoj vatrogasnoj postrojbi grada Karlovca? Kako pomagati drugim ljudima i ne razmišljati o opasnostima? Koliko je izazovno biti žena među vatrogascima? Kako rušiti predrasude? U svom izlaganju Klaudija će nastojati odgovoriti na ova pitanja, prikazati sve strane vatrogastva i pokazati kako joj to nikako nije samo zanimanje, već i životni poziv.
dr. sc. NIKŠA SVILIČIĆ
ŽIVOTOPIS:
dr. sc. Nikša Sviličić rođen je u petak, 13. studenoga 1970. u Osijeku. Od najranijeg djetinjstva s obitelji živi u Splitu gdje istovremeno završava dvije srednje škole (srednju glazbenu školu „Josip Hatze“ i srednju medicinsku školu), a potom u Zagrebu upisuje i paralelno završava tri fakulteta (Filozofski fakultet, Akademiju dramske umjetnosti i Fakultet političkih znanosti).
Na svim je studijima, po prosjeku ocjena, bio jednim od najboljih studenata u generaciji. Znanstveni magisterij iz računarskih multimedijskih sustava brani 1999. na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.
Kao UNESCO-ov ekspert za multimedijske tehnologije boravi na Korean University of Technology u Južnoj Koreji (Seul) i predaje kolegije „Multimedijske tehnike“ i „Non – linear movie editing“ 2001. godine, a kao dobitnik prestižne Fulbrightove stipendije odlazi u USA i predaje komunikologiju na više znanstvenih ustanova (Harvard, Ohio University, UCLA …) tijekom školske godine 2003./2004. Godine 2006. – 2007. boravi u Beču na Nacionalnom sveučilištu kao znanstveni istraživač i CEPUUS-ov stipendist.
Prvi put doktorira informacijske znanosti, pri Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, s temom „Modeli prezentacije i evaluacija virtualnih sadržaja hrvatskih online muzeja“. Drugi doktorat je iz filmologije: „Kauzalitet antropoloških aspekata strukture filmskog izraza u paradigmi novoga hrvatskog igranoga filma 1991. – 2012.“, kojege brani također pri Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na katedri za komparativnu književnost, odsjek filmologija, a treći doktorski rad iz komunikologije: „Komunikološki i antropološko-bihevioralni aspekti društvenih vrijednosti kao prediktora samoprocjene krivnje na primjeru osuđenika na smrt“ brani na poslijediplomskom interdisciplinarnom doktorskom studiju iz komunikologije pri Doktorskoj školi humanističkih znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.
Uspješno se bavi znanstveno-istraživačkim radom i autor je više desetaka originalnih znanstvenih radova, objavljenih u relevantnim znanstvenim časopisima te knjiga: „Programiranje igranog filma 1 i 2“, Funditus, 2016., „Antropološka paradigma komunikacijskih aspekata prikazivanja, percepcije i vrednovanja muzejskih online sadržaja“, Institut za antropologiju, Zagreb, 2010. i Interpersonalna komunikacija (autori: Kamilo Antolović i Nikša Sviličić), K&K promocija, Zagreb, 2016. Osim toga napisao je i 15 znanstvenih knjige o komunikologiji, tanatologiji, kao i eshatologiji, te je jedan od vodećih svjetskih stručnjaka za kognitivnu subeshatologiju i fenomenologiju smrtne kazne kroz povijest čovječanstva do danas, što je i predmet njegovog trećeg doktorata. Također, napisao je najbolju proznu knjigu u Hrvatskoj „Druga strana slutnje“, 2018. godine po izboru relevantnog portala „Čitaj knjigu“, 2018. godine. Objavio je nakon nje i knjigu „Zadnja postaja Ljubav“ koja je također imala značajan odjek u literarnim krugovima.
Dobitnik je brojnih nagrada za rad u različitim područjima, između ostalih Rektorove nagrade za najbolji studentski rad „Komunikološki aspekti audiovizualnih poruka“ 1994. godine i Nagrade društva znanstvenika 1997. za pionirski rad iz područja informacijske tehnologije pod naslovom: „Hrvatski mediji na Webu“. Film „Vjerujem u anđele“ koji je režirao 2009. najnagrađivaniji je hrvatski film u povijesti prema ocjenama festivalskih publika. Profesionalno se bavio glazbom, kao studijski glazbenik i multiinstrumentalist (svira 16 instrumenata). Svirao je s brojnim renomiranim svjetskim glazbenicima kao što je Paul Simon (dvije svjetske turneje 1994. – 1996.) te je autor naslovne pjesme i glazbenog soundtracka iz filma Vjerujem u anđele, za koju je s Oliverom Dragojevićem dobio nagradu Porin za najbolju pjesmu 2010. godine. Danas najviše surađuje sa domaćim i stranim zvijezdama, od kojih se izdvajaju Neno Belan, Zdravko Čolić, Jurica Pađen ex Azra (grupa Aerodrom), Tomislav Mrduljaš i mnogi dr. Dobitnik je Nagrade za životno djelo, 2018. godine, za zasluge u kulturi na prijedlog otoka Visa i grada Komiže.
Jedan je od najpoznatijih svjetskih eksperata za interpersonalnu komunikaciju, kao i za algoritmiranje neverbalnih persuazivnih komunikacijskih poruka, što je ujedno i predmet njegovih privatnih, profesionalnih i akademskih interesa. Po neovisnoj procjeni putem BMI modela iz 2013. godine, posjeduje test certifikat IQ 183, što ga svrstava u tzv. „Blackpoolsku skupinu“ ljudi koji imaju određene komunikacijsko-persuazivne vještine koje vješto kombinira sa znanstvenim paradigmama i na taj način popularizira modularnu znanost.
Sveučilišni je profesor i renomirani motivacijski govornik diljem svijeta. Vlasnik je i programski direktor poslovne škole „Proactiva“, ustanove specijalizirane za menadžersku edukaciju iz područja „soft skill“ tehnika
Sažetak ideje:
Kako na optimalan način koristiti svoje komunikacijske potencijale
“Kako na optimalan način koristiti svoje komunikacijske potencijale” vodi publiku kroz ključne aspekte osobne i profesionalne komunikacije, s naglaskom na maksimalno iskorištavanje vlastitih vještina. Kroz jasan i inspirativan govor, publika će saznati kako prepoznati i razvijati svoje komunikacijske sposobnosti, kao i kako unaprijediti odnose s drugima kroz preciznu i emocionalno inteligentnu komunikaciju. Govor će obuhvatiti važne elemente verbalne i neverbalne komunikacije, uključujući snagu govora tijela, ton glasa i slušanja. Publika će dobiti smjernice za izgradnju osobnog brenda putem jasne i uvjerljive komunikacije te savjete o prilagodbi različitim stilovima i situacijama. Kroz praktične primjere iz svakodnevnog života, predavanje nudi strategije za efikasniju interakciju u poslovnim i privatnim odnosima, osnažujući sudionike da bolje koriste svoje komunikacijske potencijale u svrhu osobnog i profesionalnog napretka.